footstep-design group
مراحل طراحی سایت | فرآیند قرارداد

مراحل طراحی سایت

برای آشنایی بیشتر مشتریان گرامی، مراحل طراحی سایت را از ابتدا تا تحویل کار به طور خلاصه قرار دادیم
قطعا هدف ما جلب رضایت مشتریان می باشد و گروه فناوری اطلاعات ردپا تضمین خواهد داد تا در طراحی سایت شما نهایت دقت و تکنولوژی را بکار خواهد گرفت.

گام نخست – جلسه معارفه و مشاوره

پس از آشنایی کارفرما با ما، جویای انتظارات و ایده های کارفرما در رابطه با عملکرد سایت و اهداف وی در رابطه با طراحی سایت میشویم. پس از مشخص شدن اهداف طراحی سایت، اهداف اولویت بندی شده و راههای نیل به آنها بررسی میشوند و در رابطه با هر یک تصمیم گیری میشود. این جلسه میتواند از طریق تلفن و یا پست الکترونیک نیز برگزار شود و لزوماً نیازی به حضور فیزیکی کارفرمای محترم نمیباشد.

گام دوم – تحلیل پروژه طراحی سایت

پروژه طراحی سایت توسط مدیر فنی تحلیل شده و فن آوریهای مناسب برای پروژه طراحی سایت تعیین میشوند. سپس انواع داده هایی که سایت برای ارائه محتوای پویا به آنها نیاز دارد مشخص شده. همچنین پیش بینی مدت زمان مورد نیاز برای اجرای پروژه صورت میپذیرد. در انتهای این بخش نامه ای که در آن درک ما از نیازها، انتظارات و ایده های کارفرما از پروژه طراحی سایت منعکس شده به همراه جدول زمانی اجرای پروژه و فن آوریهای مورد استفاده جهت تایید به کارفرما ارائه میشود.

گام سوم – اصلاح و یا تایید کارفرما

در این مرحله در صورتی که درک ما از ایده های کارفرمای محترم در رابطه با طراحی سایت دقیق و درست باشند کارفرما پیشنویس اهداف را تایید کرده و یا در غیر اینصورت با اصلاح آن ما را در درک درست راهنمایی میکنند.

گام چهارم – ارائه پیش فاکتور طراحی سایت و عقد قرارداد

در این بخش پیش فاکتور هزینه های طراحی سایت، هاستینگ و خرید دامنه بهمراه پیشنویس قرارداد به کارفرما ارائه میشوند.

گام پنجم – پیاده سازی عملکرد وب سایت

پس از عقد قرارداد کدنویسی و پیاده سازی عملکرد وب سایت شروع شده. لازم به ذکر است که در این بخش ظاهر وب سایت طراحی نمیشود و تنها بخشهای پایگاه داده و لایه های برنامه نویسی که داده را از پایگاه داده جهت نمایش به کاربر دریافت میکنند تکمیل میشوند. همچنین پنل مدیریت در این مرحله تکمیل میشود.

گام ششم – ارائه نمونه های طراحی سایت

در این بخش به کارفرمای محترم نمونه های طراحی سایت که با توجه به انتظارات و ایده های کارفرما در رابطه با ظاهر وب سایت طراحی شده اند جهت تایید کارفرما ارائه میشوند در صورت عدم رضایت کارفرما با توجه به نقطه نظرات کارفرما طرح ویرایش شده و یا طرح جدیدی ارائه میشود. این فرآیند تا زمان تایید کارفرما تکرار میشود.

گام هفتم – طراحی سایت

در این بخش از طراحی سایت، طراحی ظاهر وب سایت آغاز شده و این لایه به دیگر لایه های برنامه نویسی گامهای قبل متصل میشود و داده های موجود در پایگاه داده در وب سایت به نمایش در می آیند. لازم به ذکر است که در کل این فرآیند وب سایت در حال طراحی بر روی یک زیر دامنه از دامنه گروه فناوری اطلاعات ردپا ( فوت استپ ) قرار میگیرد و کارفرما همیشه از روند اجرا و طراحی سایت خود از طریق اینترنت آگاه خواهند شد و در صورت عدم تطابق طراحی با ایده ها و سلیقه خود ما را در این راستا راهنمایی خواهند کرد.

گام هشتم – تکمیل پروژه طراحی سایت

پس از اتمام پروژه طراحی سایت و تایید کارفرما وب سایت به دامنه کارفرمای محترم انتقال داده میشود.

گام نهم – پشتیبانی و رفع خطاهای احتمالی طراحی سایت

تمامی پروژه های طراحی سایت ما دارای پشتیبانی فنی دائمی میباشند و با استفاده از سامانه متمرکز تیکتینگ در هر لحظه می توانید خطاهای احتمالی را اعلام کنید. تیم پشتیبانی گروه فناوری اطلاعات ردپا ( فوت استپ ) در اسرع وقت خطا را بررسی کرده  و اصلاحات لازمه بر روی پروژه طراحی سایت اعمال میشود و وب سایت بروزرسانی میشود.

26
سپتامبر


0